خانه / اخبار / دانشگاه بیرجند ۲۹ بهمن میزبان کنگره استحصال آب و آبخیزداری

دانشگاه بیرجند ۲۹ بهمن میزبان کنگره استحصال آب و آبخیزداری

کنگره استحصال آب و آبخیزداریدکتر سید محمد تاج بخش، دبیر کنگره استحصال آب و آبخیزداری اظهارکرد: از سراسر کشور بیش از ۶۰۰ مقاله به دبیرخانه کنگره استحصال آب و آبخیزداری فرستاده شده است. وی با بیان اینکه ۳۸۰ مقاله از این تعداد پذیرش شده است، افزود: ۲۴۰ نفر صاحب این ۳۸۰ مقاله هستند.

دبیر کنگره استحصال آب و آبخیزداری تصریح کرد: تاکنون از ۲۴۰ شرکت کننده برای ارائه مقاله و ۱۷۰ مهمان برای شرکت در این کنگره دعوت شده است.
تاج بخش از حضور ۴ مهمان خارجی از کشورهای هندوستان، مونته‌نگرو، مصر و کره جنوبی برای شرکت در این کنگره خبر داد. وی ادامه داد: کارهای تیم اجرایی، تدارکات و پشتیبانی از ابتدای آذرماه آغاز شده است و تا بعد از پایان کنگره ادامه دارد.

دبیر کنگره استحصال آب و آبخیزداری یادآور شد: قرار است در این همایش به بررسی مشکلات، چشم اندازهای استان، عنوان پدیده نگاه کنیم و به تغییر اقلیم، چگونگی مقابله با ریزگردها و بیابان زایی پرداخته شود و با نگاه پژوهش به آینده مقاله‌های پایان نامه علمی مسائل را به مسئولان استان و کشور گوش زد کنیم.
تاج بخش با بیان اینکه رئیس این همایش دکترستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور است، خاطر نشان کرد: این همایش در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود.

گفتنی است کنگره استحصال آب و آبخیزداری در ۲۹ و ۳۰ بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار می شود.

 

اطلاعات کنگره در وبگاه دانشگاه بیرجند

 

پیشنهاد مطالعه

آبخیزداری فرمول نجات خراسان جنوبی

سالانه ۷۰۰ میلیون متر مکعب آب، و شاید هم بیشتر، از دشت های عطش زده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.