خانه / اخبار / دانشگاه بیرجند ۲۹ بهمن میزبان کنگره استحصال آب و آبخیزداری

دانشگاه بیرجند ۲۹ بهمن میزبان کنگره استحصال آب و آبخیزداری

کنگره استحصال آب و آبخیزداریدکتر سید محمد تاج بخش، دبیر کنگره استحصال آب و آبخیزداری اظهارکرد: از سراسر کشور بیش از ۶۰۰ مقاله به دبیرخانه کنگره استحصال آب و آبخیزداری فرستاده شده است. وی با بیان اینکه ۳۸۰ مقاله از این تعداد پذیرش شده است، افزود: ۲۴۰ نفر صاحب این ۳۸۰ مقاله هستند.

دبیر کنگره استحصال آب و آبخیزداری تصریح کرد: تاکنون از ۲۴۰ شرکت کننده برای ارائه مقاله و ۱۷۰ مهمان برای شرکت در این کنگره دعوت شده است.
تاج بخش از حضور ۴ مهمان خارجی از کشورهای هندوستان، مونته‌نگرو، مصر و کره جنوبی برای شرکت در این کنگره خبر داد. وی ادامه داد: کارهای تیم اجرایی، تدارکات و پشتیبانی از ابتدای آذرماه آغاز شده است و تا بعد از پایان کنگره ادامه دارد.

دبیر کنگره استحصال آب و آبخیزداری یادآور شد: قرار است در این همایش به بررسی مشکلات، چشم اندازهای استان، عنوان پدیده نگاه کنیم و به تغییر اقلیم، چگونگی مقابله با ریزگردها و بیابان زایی پرداخته شود و با نگاه پژوهش به آینده مقاله‌های پایان نامه علمی مسائل را به مسئولان استان و کشور گوش زد کنیم.
تاج بخش با بیان اینکه رئیس این همایش دکترستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور است، خاطر نشان کرد: این همایش در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود.

گفتنی است کنگره استحصال آب و آبخیزداری در ۲۹ و ۳۰ بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار می شود.

 

اطلاعات کنگره در وبگاه دانشگاه بیرجند

 

پیشنهاد مطالعه

بازدید فرماندار خوسف از پروژه آرک صندوق توسعه ملی

فرماندار خوسف از پروژه آبخیزداری و آبخوانداری حوضه آرک شهرستان خوسف که از محل طرح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *